Jak vznikl Fabis

Tomáš Dombek

Často se nás zákazníci ptají: "A na to jste přišli jak?" Kde se vzala myšlenka začít pracovat na aplikaci Fabis? Co nás k ní vedlo a kdo všechno se na jejím vzniku podílel? 2 minuty čtení a víte to taky :-)

Prvotní myšlenka

Prvotním nápadem na vývoj aplikace Fabis byla naše vlastní potřeba. Jako firma PREVENTADO už pěknou řádku let poskytujeme služby pracovnělékařské péče a bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Hledali jsme aplikaci, která nás při naší práci zbaví zbytečného papírování a plýtvání našim časem. Nenašli jsme ji, tak jsem si ji vytvořili.

O co nám dál šlo

Nechtěli jsme přeprodávat e-learningové systémy. Chtěli jsme mít svůj LMS systém s kurzy, které si uděláme podle vlastních představ. Zároveň ale udělat pořádek i v prezenčních školení, které s tím jdou ruku v ruce.

Vyplňovat ručně knihy úrazů, prověrky BOZP psát po papírech a potom je zbytečně přepisovat?
V dnešní digitální době? Hloupost!

Máme vlastní ordinace PLS a chtěli jsme nástroj na efektivní řízení všech procesů PLS od plánování a objednávání prohlídek, sledování lhůt až po přípravu dokumentů. Nebavil nás Excel ani systémy, kde PLS je jen okrajovou záležitostí. I ze stran našich zákazníků často zaznívalo: „A systém na řízení PLS byste měli?“

A máme Fabis

Fabis jsme vyvíjeli roky ve spolupráci s firmami, kdy jsme zapojili desítky klientů z různých oborů a společně hledali ideální způsob digitalizace HR agendy. Podíleli se na něm špičkoví vývojáři i experti na uživatelskou přívětivost.

V úplných začátcích žila aplikace pod názvem PRECONTROL a náš e-learning nesl jméno
e-preventado. O tom, co nás vedlo ke změně brandu se rozepíšeme třeba jindy :-)

Fabis má 3 hlavní moduly a je navržený tak, aby firmám vyřešil kompletní agendu školení, lékařských prohlídek i pracovních úrazů. Aplikace obsahuje všechny zákonné povinnosti i termíny a personalisty na ně upozorňuje. Šetří čas, nervy a peníze 🤩

Nechceme si Fabis držet pod pokličkou – jdeme s ním ven ve snaze ulevit i dalším firmám 💙

Vyzkoušejte ho na 30 dní zdarma.

Barbora Dombeková - autor článku

Autor článku

Tomáš Dombek

Tomáš je co-founder firmy PREVENTADO a má na starost její digitální divizi. Spolu se svým týmem vyvíjí aplikaci Fabis. Zákazníci oceňují propojení jeho zkušeností jak z dozorové práce na KHS, tak práce v soukromém zdravotnickém sektoru. Efektivita, eliminace byrokracie a selský rozum jsou jeho oblíbená pracovní hesla.

kontakty na autora

Další články

Role AI v angažovanosti zaměstnanců při online školení nejen BOZP

Role AI v angažovanosti zaměstnanců při online školení nejen BOZP

Nejedná se o nějaký sci-fi koncept z daleké budoucnosti, ale o něco, co se stává stále více součástí naší každodenní profesní reality. A jak AI může zvýšit angažovanost zaměstnanců? Pojďme se na to podívat.

Týden našlapaný inovacemi a technologiemi - to byl Digifest a HRko

Týden našlapaný inovacemi a technologiemi - to byl Digifest a HRko

Zlín - Praha - Ostrava - Zlín. Přežehlit košile, nabalit dárky, zopáknout prezentaci. Nasedat - vyrážíme. To byla jízda!

Rodeo vzdělávacích technologií: Konference LEARN&TECH 2023

Rodeo vzdělávacích technologií: Konference LEARN&TECH 2023

Zapojte svoji představivost a prožijte s námi následující rodeo! Ve čtvrtek 14. 9. 2023 se náš tým Fabis vydal na divokou jízdu jménem 5. ročník konference LEARN&TECH. Scéna? Praha, město stověžaté. Hlavní hvězdy? Nejnovější online a digitální technologie pro firemní vzdělávání, přímo od jejich tvůrců.